Spoločnosť Bikar – Metalle, GmbH je firmou rodiny Bikar

V roku 1962 bol v Bad Berleburgu založený Luisou a Radomírom železiarsky podnik. Do roku 1990 rozvíjal svoje obchodné aktivity a rozširoval ponuku na dodávky materiálov pre strojárov. Synovia Alexandar a Konstantin rozvíjali firmu o sortiment polotovarov z medi, mosadze, bronzu, nerezu a technických plastov. Posilnili výrobu hliníkových polotovarov s celkovým zvýšením skladových zásob a strojového parku firmy pre rozšírenie služieb zákazníkom. Spoločnosť Bikar sa stala jedným z popredných dodávateľov neželezných – farebných kovov a technických plastov v celosvetovom rozsahu.

Kmeňový závod Bikar – Metalle, GmbH sídli v Bad Berleburgu

Jeho výrobná pobočka Bikar – Aluminium, GmbH so sídlom v Korbussene od roku 2009 okrem polotovarov z hliníku, medi, mosadze, bronzu a technických plastov ponúka komplexnú škálu služieb výrobného centra frézovaných platní.

Predajné pobočky Bikar sa nachádzajú okrem centrály v Nemecku aj v Anglicku, Poľsku, Rakúsku, Taliansku a na Slovensku.

Od 1.1.2011 sa tretia generácia rodiny Bikar – Claudia a Pascal Bikar snaží, aby závod disponoval rozsiahlymi zásobami, najmodernejšou strojovou technikou, rýchlymi dodávkami a profesionálnym poradenstvom kompetentným partnerom pre obchodných partnerov a zákazníkov automobilového, leteckého, strojárenského priemyslu, formárov, modelárov a všetkých obrábateľov farebných kovov.